RFbox-TM

RFbox-TM, RS232 ve RS485 üzerinden PLC veya RTU gibi cihazların haberleşmesi için transparent RF Data Modem olarak çalışmaktadır.

Serbest frekansta, 10km mesafelere kadar, 500 mW çıkış gücü ile havada 38,4 kbps haberleşme hızında her türlü seri haberleşmeyi desteklemektedir.

Kablosuz Maharetli Kutu olarak açılımını yaptığımız RF Box TM içerisinde 869 Mhz bandında çalışan Telit marka RF Modül bulunmaktadır.

Radyo Frekansı üzerinden kurulan kablosuz haberleşme sistemleri özel haberleşme ağlarıdır.

869 Mhz serbest frekans bandında çalışan RFBox TM için herhangi bir kurumdan kullanım için izin alınmasına zorunluluğu yoktur.

Transparent yapısı sayesinde tabiri uygunsa sanki kablosuz kablo gibi çalışmaktadır. Yani normal şartlarda haberleştirmek istediğiniz 2 cihazınızın örneğin RS232 soketlerini seri kablo ile birbirine bağlayacaktınız. Ancak kablo çekmekte güçlük olduğu için bu uygulamayı kablosuz bir sistem ile çözmeni gerekti ve RF Box TM 'yi kullanmaya karar verdiniz. Yapmanız gereken tek şey 2 adet RF Box TM'yi haberleştirmek istediğiniz cihazların seri portlarına sanki kabloyu bağlar gibi bağlamanız yeterli. Cihazlarınızda başka özel bir ayar yapmanıza gerek yoktur. 

RF Box TM (Transparent Modem)'i kullanabileceğiniz bir çok otomasyon sistemi bulunmaktadır. Çok karmaşık bir scada projesinde kullanabileceğiniz gibi basit sadece 2 nokta arasındaki bir kablosuz haberleşme ihtiyacınız için de RF Box TM'yi kullanabilirsiniz.

 Uygulama Alanlarından Bazıları:

  • Tarım sulama otomasyonu
  • Fabrika Otomasyonu
  • Doğalgaz Scada Otomasyon Sistemleri
  • Su Dağıtım Scada Otomasyon Sistemleri
  • Elektrik Dağıtım Scada Otomasyon Sistemleri
  • Sanayi Siteleri Kuyu Depo Otomasyon Sistemleri
  • Maden Haberleşme Sistemleri

Her türlü sorunuz veya fiyat teklifi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Okunma 4954 defa

Ortam