RF MAKİNE WEB SİTEMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

WWW.RFMAKINE.COM.TR

Trafik

TRAFİKTE ÇILDIRMAYA SON!

Trafik dünya genelinde insanlığın yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesidir. Trafikte kaybedilen zaman aslında çok büyük maddi kayıplar da demek aslında. İşte bu nedenle artık trafiğin etkin bir şekilde izlenmesi ve yönetilmesi için bir çok teknolojik yatırımlar yapılmaktadır.

Bu trafik yönetim sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesini sağlamak için en önemli faktörlerden bir tanesi sahadaki birimlerin merkezi yönetim sistemi ile sağlıklı haberleşebilmesidir. Bu haberleşme ancak kablosuz olarak yapılabilmektedir. 

RF Teknoloji trafik yönetim sisteminizde ihtiyaç duyacağınız en doğru ürün ve teknolojiyi sizin için seçer ve sisteminizin etkin çalışmasını sağlayacak anahtar teslimi çözümleri sunmaktadır.

Trafik yönetimi sistemlerine örnek olarak aşağıdaki uygulamaları verebiliriz.

Toplu taşıma araçlarının duraklara varış zamanlarının gerçek zamanlı olarak duraklara iletilmesi.

Trafik akışını aksatmamak için öncelikli geçiş hakkına sahip araçların geçişini sağlamak için yeşil hat uygulaması. (Araçlar ışıklara yaklaşırken yaklaştıkları bilgisini ileterek trafik ışıklarının yeşile dönmesi sağlanabilir)

Otoparklardaki doluluk/boşluk bilgilerinin bilgi panolarına iletilmesi ve böylece park yeri arayan araçların uzun uzun trafikte dolaşmadan en yakın ve müsait otoparka yönlendirilmesinin sağlanması.

 

 

 

Okunma 15785 defa