RF MAKİNE WEB SİTEMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

WWW.RFMAKINE.COM.TR

Telsiz I/O (Giriş Çıkış) Transferi

I/O aktarımı için kilometrelerce kablo çekmeye son. Telsiz RF data modemler ile 100 km'ye kadar kablosuz olarak verilerinizi aktarabilirsiniz.

Radyo data modemlerin yaygın olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi de kablosuz olarak giriş/çıkış aktarımına ihtiyaç duyulan uygulamalardır.

Arazinin veya tesisin yapısı gereği iki nokta arasında kablo hattı döşemek bazen çok pahalı, bazen imkansız, bazen sürekli kesintiye/kopmaya müsait olabiliyor. Bu ve benzeri durumlarda rf data modemler ile birlikte i/o modülleri ya da PLC'ler kullanılarak telsiz I/O transferi yapmak mümkün olmaktadır.

Wireless I/O transferi için sistem kurulurken aktarımı yapılacak girişlerin ve çıkışların sayısı belirlenmelidir. Ayrıca bu giriş/çıkış sinyallerinin dijital sinyaller mi yoksa analog sinyaller mi olduğu belirlenmelidir.

Kablosuz G/Ç aktarımı yapılacak 2 nokta arasındaki mesafe ve bu iki nokta arasında direk bir görüş olup olmadığı seçilecek RF modem, kullanılacak frekans, anten tipi, anten direklerinin yüksekliği, anten kablosunun cinsi ve uzunluğu gibi konuların belirlenmesinde önemlidir.

RF Teknolojinin sağladığı RF modem çözümleri ile 100km mesafelere kadar telsiz haberleşme sistemi kurmak ve giriş/çıkış sinyallerini aktarmak mümkün olabilmektedir.

Okunma 19021 defa