RF MAKİNE WEB SİTEMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

WWW.RFMAKINE.COM.TR

OSOS - Otomatik Sayaç Okuma

OSOS, Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinde en yaygın olarak tercih edilen haberleşme alt yapısı telsiz veri haberleşmesidir. OSOS otomasyonununda okunan sayaç değerlerinin merkeze aktarılması için kablo hattı çekmek hem çok zahmetli hem de çok pahalı bir alternatiftir. Hatta bu kablo ile kurulan alt yapılar için bakım maaliyetleri ayrıca bir problem olarak karşımızda durmaktadır.

 

RF data modemler ve GSM & GPRS data modemler ile AMR (Automatic Measure Reading) / OSOS otomasyonunun haberleşme gereksinimi karşılanabilmektedir. Radyo modemlerin üzerindeki RS232, RS 485 ya da Ethernet portları ile sayaç üzerinden kullanım değerleri Radyo Frekansı ile havadan telsiz olarak OSOS merkezine aktarılmaktadır.

 

Yakınında elektrik enerji bulunmayan sayaçlar (doğal gaz sayaçı, su sayaçı hatta bazen elektrik sayaçları) için, en az 2 yıl ömürlü ve tekrar şarj edilebilir bataryalı RF data modemler ile çözüm üretilmektedir. 

 

Türkiye'de şu anda öncelikle endüstriyel alanlardaki sayaçların (OSB - Organize Sanayi Bölgeleri, Limanlar, Demir yolları, tersaneler, İş Merkezleri vb.) OSOS'a dahil edilmektedir. Gelecekte tüm abonelerin sayaç bilgilerinin OSOS bünyesinde takip edilmesi planlanmaktadır.

 

RF Data Modemler ile 1000'lerce sayaç değerini merkeze transfer etmek mümkndür. MESH teknolojisi, repeater istasyonları, yüksek güçlü Radyo Modemler ile donatılmış Konsantrasyon merkezleri gibi alternatifi bol sistem mimarisi ile kampsama alanı sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

 

Ürünlerimiz ve OSOS telsiz haberleşme çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Okunma 19808 defa