RF MAKİNE WEB SİTEMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

WWW.RFMAKINE.COM.TR

Smart Grid (Akıllı Ağ Geçitleri)

AKILLI AĞ GEÇİTLERİ ve ENDÜSTRIYEL TESİSLE'de hizmetin devamlılığı ve performansı esas olduğu için sistemin birden çok ve farklı alt yapılardaki ağ sistemleri üzerine kurulması gerekmektedir.  

Günümüzde Akıllı Ağ Geçitleri (Smart Grid) küresel olarak da üzerinde çok odaklanılan faydaları çok fazla önemli bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla  bu sistemlerin geliştirilmesi için yatırımlar yapılıyor. Yeni kurulan sistemlerin yanı sıra var olanların geliştirilmesi için de (Örnek: doğal afetler durumunda tekrar işlevselliğine devam edebilmesi, daha verimli dağıtım, ve daha ekolojik tasarım) yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Akıllı Ağ Geçitlerinin daha zeki olabilmeleri için birçok haberleşme teknolojisinin bir arada kullanılması gerekmektedir.

SCADA teknolojileri enerji üretim santrallerinin ve dağıtım şebekesi sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Mobil veri sistemleri sahada çalışan bakım ekiplerinin arızaya müdahalelerinde çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Mobil ve sabit veri aktarım çözümlerinin kombinasyonundan oluşan tümleşik sistemler yarınların fiyat performans olarak en uygun, gelişmeyi itici rekabetçi unsurlarıdır.

İster dosya indirmek için Wi-Fi ağ kullanın, ister kendi özel kablosuz ağınızda kritik veriler aktarın ya da çok uzak mesafelere erişim için geleneksel yöntemleri kullanıyor olun, RF Teknoloji tüm bu haberleşme ağlarınızı tek bir kablosuz veri aktarım ağı üzerinde güvenilir, sağlam ve sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere entegre edecek çözümü size sağlayacak. SCADA bilgilerini doğrudan sahadaki hareketli teknik personele iletir. Mobil kablosuz veri ünitelerini uzak sabit noktalara yerleştirerek kiralık-hat maliyetlerini düşürür. RF Teknoloji çözümleri sabit/mobil ağ tümleşik sistemlerinin işlevlerini eksiksiz ve güvenilir şekilde yerine getirmelerini sağlar. 

Okunma 17924 defa